Blask nadmorskiego piękna 

Biel piasku, błękit fal, złoty bursztyn – to wszystko składa się na przepiękny, unikatowy kalejdoskop polskiego morza, które od setek lat jest natchnieniem dla wielu artystów. Jego największy skarb – bursztyn, bywa nazywany polskim złotem – i nic dziwnego. Ten wyjątkowy kamień fascynował i zachwycał od wieków – był wykorzystywany między innymi we wzornictwie i przez twórców biżuterii już w czasach starożytnych. W Polsce przez wiele lat znany był pod nazwą jantar i wierzono, że z niego wykonany jest pałac bogini Juraty na dnie Morza Bałtyckiego. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych bogactw naturalnych naszego regionu – a Szlak Bursztynowy, dzięki któremu cenny kamień mógł dotrzeć w najdalsze zakątki świata, przebiegał między innymi przez cały nasz kraj. 
 
Czym jest bursztyn? To utrwalona przez miliony lat żywica drzew iglastych. Nierzadko zdarza się, że w bursztynie znajdziemy zanurzone w – niegdyś płynnej – żywicy kawałki roślin lub owady. To tak zwane inkluzje, będące fascynującą pamiątką czasów prehistorycznych i nasze okno na świat minionego okresu w dziejach świata.  
 
Bursztyn uznawano niegdyś za posiadający wręcz magiczne właściwości, wspomagający siły witalne noszącej go osoby, a do dziś jest to symbol szczęścia, zdrowia, pomyślności.
 
Cenimy regionalną tradycję i od lat sięgamy po urok polskiego bursztynu, projektując biżuterię, która stanowi ukłon w kierunku lokalnego wzornictwa i zachwyca naszych klientów również poza granicami Polski.
 
Odkryj naszą najnowszą kolekcję, która inspirowana jest miłością do Bałtyku!

Klasycznie i z wdziękiem

Wybierz wymarzone modele z kolekcji Baltic Beauty i sięgnij po biżuterię ozdobioną najpiękniejszymi bursztynami.

Nazwa „bursztyn” wywodzi się z języka niemieckiego i oznacza „płonący kamień”, co można interpretować, jako nawiązanie do pełnej blasku i słonecznej, ciepłej energii barwy bursztynu. Występuje on w wielu kolorach – od mlecznego, przez żółty, aż po intensywnie pomarańczowy lub brunatny. Każdy jest jedyny w swoim rodzaju i na swój sposób piękny. A my łączymy go zarówno z klasycznymi, jak i nieszablonowymi projektami, czego owocem jest świeża i lekka kolekcja, w której tradycja przeplata się z modernizmem. 
 
Czas zaklęty w bursztynie w połączeniu z najpiękniejszym wzornictwem sprawiają, że biżuteria ozdobiona tym jedynym w swoim rodzaju klejnotem to prawdziwy skarb, który może stanowić niepowtarzalne uzupełnienie każdej stylizacji i wspaniałą pamiątkę lub prezent. 

Kolekcja biżuterii Baltic Beauty

Kupuj wg 0
Kolor srebra
Rozmiar pierścionka
Cena
Kolor kamienia
Ilość kamieni
Długość w centymetrach
Motyw
Zapięcie
Strona